+90 216 456 88 08
+90 555 639 49 79

Çocuk Bakıcısı Ile Anlaşmanın Yolları

  • Bebek Bakıcılar

Çocuk bakıcısı ile anlaşmanın yolları

Çalışan annelerin çoğu çocuklarını bakıcılara emanet ederler. Çocuklarını ne kadar bakıcılara emanet etselerde içlerinde hep tereddüt  olur. Eskiden bakıcı seçmek ve bakıcıyı takip etmek daha zordu çünkü eskiden bu kadar teknolojik aletler yoktu ve istedikleri zaman bakıcılara ulaşamıyorlardı ve çocuğunun ne yaptığını öğrenemiyorlardı.  Bakıcı ile aranızdaki olay her ne kadar istemesenizde çocuğa yansır. Bu yüzden dolayı bakıcı ile aranızın her zaman için iyi olması sizin ve çocuğunuz için çok büyük bir önem taşır.

Çocuk bakıcısı ile nasıl daha iyi geçinebilirsiniz? - En önce çocuğunuzu bakıcı ile tanıştırmanız gerektir. Saat kaçta uykusu geliyor, kaç saat aralıklar ile yemek yiyor ve en sevdiği giysi, yiyecek neler bunları düzgün bir şekilde anlatmalısınız. Bu tarz durumlarda çocuk bakıcısı ile aranızda oluşabilecek bazı sorunları ortadan kaldırmış olursunuz.

- Çocuk bakıcısı ile bir müddet zaman geçirmelisiniz.  Bakıcı ile biraz zaman geçirmelisiniz ki çocuğunuza nasıl davrandığını gözlemler ve sizin çocuğunuza yaklaştığı gibi bakıcınında çocuğunuza bu şekilde yaklaşması gerektiğini anlamış olur.
- Not bırakıcaksanız eğer anlaşılır bir dille yazın ve notu görebileceği yere bırakın.
- Çocuğunuzun yemeklerini hazırlamakta bakıcınız ilk zamanlarda zorlanabilir. Bu yüzden ilk başlarda bakıcı yanınızda olsun ve yaptığını yemeklere dikkat edip bundan sonra ki süreçte doğru devam etmiş olur. Tariflerinizi yazıp bakıcınıza verebilirsiniz..
- Çocuğunuzun kıyafetlerinin yerini öğretin ki  eşyaları arayarak zaman kaybetmesin.
- Çocuğunuza televisyon izletmiyorsanız bunu belirtin.