+90 216 456 88 08
+90 555 639 49 79

Hasta Bakıcılar

  • Çocuk Bakıcılar

Hasta Bakıcılar Hasta bakımı konusu adından da anlaşılacağı gibi sağlık açısından bakıma muhtaç ve deneyimli kişiler tarafından yürütülmesi gereken bir bakım sürecidir.

Hastalığa göre o sağlık problemlerini taşıyan kişilere daha önce bakmış sabırlı, dikkatli, hasta da oluşacak en küçük değişiklikleri gözden kaçırmayan hastalık ile ilgili yeterli bilgi sahibi kişiler tarafından uygulanması gereken bir görev türüdür. Hasta bakıcısının bu süreçte bakılacak kişiye verimli olabilmesi bu konularla ilgili tecrübesi ile çok doğru orantılıdır.

Daha önce çocuk bakmamış kendi anne olmuş olan bir kadın çocuk bakabilse bile daha önce hiç hasta bakmamış hastalık hakkında yeterli bilgiye sahip olamayan bir bakıcı adayı maalesef bu süreci taşıyamaz. Ve olumlu yönlendirmeyi başaramayabilir. Bir hasta bakıcı da bulunması gereken en önemli özellik ise sabır, hastaya verilecek motivasyonun yükseltilmesi için gerekli güleryüz ve şevkat duygusudur. Ayrıca hasta bakıcısı hastane ortamlarına alışık ve refakat kültürüne sahip kişiler arasından seçilmelidir ki böyle bir durumda hastasının yanında her koşulda bulunabilsin.

Bize hasta bakıcısı arauışı ile gelen ailelere bakıcı yönlendirirken bu durumları göz önüne alır ve diğer iş tanımlarımızda olduğu gibi bu bakıcı aile firma çözüm ortaklığını aralıklarla takip sürecine alırız.